AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL

AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL
AUTOGRAFBLOCK 1950-TAL

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AUTOGRAFBLOCK / KÄNDISAUTOGRAFER 1950-TAL. Samling om 6 mindre autografblock med ca 250 autografer, ett större ("Nalens autografalbum" - innehållande ett par lösa fotografier och några inklistrade tidningsurklipp) samt 9 lösa autografer, varav på baksidan av boxningsbiljett.

Autografer av bl. a. Bengt Hamberg, Hjördis Pettersson, Barbro "Lill-Babs" Svensson, Gösta Knutsson, Gösta Bernhard, Sigge Fürst, Harriet Bosse, Alice Babs, Lennart Hyland, Sven Jerring, Snoddas, Karin Juel, Siw Ericks, Karl Gerhard, Douglas Kåge, Pekka Langer, Kjerstin Dellert.

Autograferna samlade av Anita Grahn mellan 1953 och 1956.

.

Slitage, mindre fläckar

878712

2021-02-21