Lykta, 1800-tal

Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal
Lykta, 1800-tal

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LYKTA, 1800-tal, för ett ljus, monteringar i brons och mässing, munblåst lykta och lock, krans med pärlstav och girlanger, ljushållare med bajonettfattning, höjd 71, diameter 27 cm

Glas med viss beläggning/slitage, kompletteringar

878745

2021-02-28