Ljusstake 1800-talets första hälft
Klubbat för:
2 600 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
LJUSSTAKE, 1800-talets första hälft, möjligen Ryssland, delvis brännförgylld brons, i form av stående kvinna, monterad på sockel av svärtat trä med stenplatta, höjd 51 cm
Kuntoraportti
Slitage, omarbetad, kompletterad, ursprungligen del av kandelaber
878763
Päivämäärä:
2021-02-27