Ljusstake 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

LJUSSTAKE, 1800-talets första hälft, möjligen Ryssland, delvis brännförgylld brons, i form av stående kvinna, monterad på sockel av svärtat trä med stenplatta, höjd 51 cm

Kuntoraportti

Slitage, omarbetad, kompletterad, ursprungligen del av kandelaber

878763

Päivämäärä:

2021-02-27