Bertil Vallien, "Voyage", skulptur, Kosta 1989
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
BERTIL VALLIEN (född 1938), skulptur, Kosta, sandgjuten i form av en båt, polykrom dekor av inneslutena figurer, metallställning, signerad KOSTA BODA 305870429, B. Vallien, längd ca 50 cm
Ingår i temaauktion Konstglas
vissa mindre repor vid toppytan
878919
2021-02-25