Bertil Vallien, "Voyage", skulptur, Kosta 1989

Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

BERTIL VALLIEN (född 1938), skulptur, Kosta, sandgjuten i form av en båt, polykrom dekor av inneslutena figurer, metallställning, signerad KOSTA BODA 305870429, B. Vallien, längd ca 50 cm

Ingår i temaauktion Konstglas

vissa mindre repor vid toppytan

878919

2021-02-25