Ljusstakar, omkring 1800
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten, Directoire, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, foten med dekor av girlanger och offeraltare mot mattpunsad yta, räfflad kolonn, ljuspipor med palmettdekor, höjd 25 cm, smärre slitage
879069
2021-02-28