Ljusstakar, omkring 1800

Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten, Directoire, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, foten med dekor av girlanger och offeraltare mot mattpunsad yta, räfflad kolonn, ljuspipor med palmettdekor, höjd 25 cm, smärre slitage

879069

2021-02-28