Berndt Friberg vaser samt skål
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG, 3 dlr, vaser samt skål, för Gustavsberg, stengods med aniaraglasyr, signerade Friberg,, en vas daterd 1977, samt en vas med årsbokstav M, höjd ca 14-4 cm
Mikronagg vid mynningen på högsta vasen
879150
2021-02-23