Berndt Friberg vaser samt skål

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERNDT FRIBERG, 3 dlr, vaser samt skål, för Gustavsberg, stengods med aniaraglasyr, signerade Friberg,, en vas daterd 1977, samt en vas med årsbokstav M, höjd ca 14-4 cm

Mikronagg vid mynningen på högsta vasen

879150

2021-02-23