Olle Nyman oljemålning

Olle Nyman oljemålning
Olle Nyman oljemålning
Olle Nyman oljemålning
Olle Nyman oljemålning
Olle Nyman oljemålning
Olle Nyman oljemålning

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OLLE NYMAN (1909-1999), "Madame Viord", olja på duk uppfodrad på pannå, signerad och daterad O Nyman -48, ca 51x46 cm

Föreställer hotellvärderinnan i Roussillion.

879220

2021-02-23