Bålskål Kina

Bålskål Kina
Bålskål Kina
Bålskål Kina
Bålskål Kina
Bålskål Kina
Bålskål Kina
Bålskål Kina
Bålskål Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av prunus i underglasyrblått, höjd ca 16, diameter 40 cm

Botten med stjärnspricka, lagning

879221

2021-02-21