Barometer omkring 1800

Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800
Barometer omkring 1800

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

BAROMETER, omkring år 1800, georgiansk, London, fodral fanerat i mahogny, intarsia i form av blommor och snäckor, längd ca 97 cm

Slitage, kvicksilver på baksida saknas

879230

2021-02-23