Lockurna Kina

Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, globulär form, polykrom dekor, kalligrafi, botten med sigillmärke "Tongzhi Nian Zhi", höjd ca 22 cm

Locket ej tillhörande, nagg

879259

2021-02-21