Gräddkannor och sockerskål silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, 1940/50-tal, J L Hultman, Stockholm Handsmide, svenska importstämplar, GRÄDDKANNA, silver, godronerat liv, invändigt förgylld, Nils Öhstedt, Piteå 1837, 6-11,5 cm, silvervikt 345 g
Öhstedt kannan med mindre bucklor
879264
2021-02-18