Gräddkannor och sockerskål silver

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, 1940/50-tal, J L Hultman, Stockholm Handsmide, svenska importstämplar, GRÄDDKANNA, silver, godronerat liv, invändigt förgylld, Nils Öhstedt, Piteå 1837, 6-11,5 cm, silvervikt 345 g

Öhstedt kannan med mindre bucklor

879264

2021-02-18