Edward Hald

Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

EDWARD HALD (1883-1980): vas, Orrefors, fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, signerad "Orrefors graal nr 530A Edward Hald, höjd 13 cm.

Enstaka mindre märken, repor.

879341

2021-02-27