Golvurnor Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVURNOR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, sent 1900-tal, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkta med fyra karaktärsmärke i botten, höjd 64 cm.
Lättare bruksslitage.
879374
2021-02-26