Golvurna Kina

Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina

Klubbat för:

850 SEK

800 SEK

GOLVURNA MED LOCK, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkt med fyra karaktärsmärke i botten, höjd 50 cm.

Lättare bruksslitage.

879407

2021-03-01