Oidentifierad konstnär teckning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 16/1700-tal, dionysos putisar, blyerts och färgkrita på papper, uppklistrad på papp, ca 15x20 cm
Proveniens:
Enligt etikett a tergo ingått i Lord Northwicks samling, inköpt i London juni 1921

Hål efter häftstifft, pappersskador

879449

2021-02-18