Oidentifierad konstnär teckning
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 16/1700-tal, dionysos putisar, blyerts och färgkrita på papper, uppklistrad på papp, ca 15x20 cm
Proveniens:
Enligt etikett a tergo ingått i Lord Northwicks samling, inköpt i London juni 1921
Hål efter häftstifft, pappersskador
879449
2021-02-18