Tekanna med rechaud silver England
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TEKANNA på RECHAUD, silver, Robert Henell II, 1831, England, förgylld, genombruten dekor, total höjd ca 32 cm, silvervikt 1491 cm
Ingår i temaauktionen Selected silver
Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken
879472
2021-03-12