Tekanna med rechaud silver England

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TEKANNA på RECHAUD, silver, Robert Henell II, 1831, England, förgylld, genombruten dekor, total höjd ca 32 cm, silvervikt 1491 cm

Ingår i temaauktionen Selected silver

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken

879472

2021-03-12