Skålar Kina porslin

Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin
Skålar Kina porslin

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, polykrom dekor, diameter ca 9-19 cm

Slitage, den största skålen med fotringsnagg, en av de mindre skålarna med mindre kantretusch

879671

2021-02-23