Linneservetter, 15 st
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVETTER, 15 st, sekelskifte 1900-talets första hälft, linnedamast, mittparti med strödda blomsterbuketter, kant med meanderbård samt större blommor, broderad monogram AH (Anna-Lisa Hjorth), ca 56x56 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Fläckar, småskador, lagningar kan förekomma
879716
2021-03-02