Linneservetter, 15 st

Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st
Linneservetter, 15 st

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVETTER, 15 st, sekelskifte 1900-talets första hälft, linnedamast, mittparti med strödda blomsterbuketter, kant med meanderbård samt större blommor, broderad monogram AH (Anna-Lisa Hjorth), ca 56x56 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Fläckar, småskador, lagningar kan förekomma

879716

2021-03-02