Linneservetter, 12 st

Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st
Linneservetter, 12 st

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVETTER samt HALVDUKAR, 12+2 st, 1900-talets första del, linnedamast, blomsterbuketter, bård med mindre blommor, monogram AH (Anna-Lisa Hjorth), ca 58x58 cm, halvdukar med knyplade detaljer, 79x194 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Fläckar, missfärgningar, småskador samt lagningar kan förekomma

879720

2021-03-02