Sidobord IKEA 1700-tals serie

Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie
Sidobord IKEA 1700-tals serie

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKEA, sidobord, ur Ikeas 1700-tals serie, 1990-tal, bemålat, med utdragbar skiva, låda samt skåpsdel i sargen, märkt "Ikea of Sweden Riksantikvarieämbetet Västra Ny F.S", höjd ca 85,44x35 cm

Historik: IKEA tog i samarbete med Riksantikvarieämbetet samt konsthistoriken Lars Sjöberg under 1990-talet fram en serie 1700-tals möbler

Bruksslitage, märken, mässingdekor på ena benet saknas

879764

2021-02-24