Samekniv av Ingvar Holmberg
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INGVAR HOLMBERG, halvhornskniv, Abborrträsk, Arvidsjaurs, monogramsignerad vid slida IH samt bomärke, skaft i renhorn med graverad dekor, blad av stål, monogramsignerat SB, slida med läder samt graverat renhorn i sydsamisk stil, längd ca 13 cm
Smärre slitage
879801
2021-02-25