Samekniv av Ingvar Holmberg

Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg
Samekniv av Ingvar Holmberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

INGVAR HOLMBERG, halvhornskniv, Abborrträsk, Arvidsjaurs, monogramsignerad vid slida IH samt bomärke, skaft i renhorn med graverad dekor, blad av stål, monogramsignerat SB, slida med läder samt graverat renhorn i sydsamisk stil, längd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

879801

2021-02-25