Epåletter
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EPÅLETTER, 1 par, samt 2 högtidsbälten, svenska, epåletterna m/1845 för generalmajor, epåletternas största mått ca 17 cm
Proveniens: Har tillhört generalmajor Rickman von der Lancken (1878-1954)
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Bruks och åldersrelaterat slitage
879906
2021-02-21