Epåletter

Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter
Epåletter

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EPÅLETTER, 1 par, samt 2 högtidsbälten, svenska, epåletterna m/1845 för generalmajor, epåletternas största mått ca 17 cm

Proveniens: Har tillhört generalmajor Rickman von der Lancken (1878-1954)

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Bruks och åldersrelaterat slitage

879906

2021-02-21