Ljusstakar, 1700-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Sydeuropa 1700-tal, träskuren dekor, delvis förgyllda och bemålade, droppbricka i plåt, järnten, dekor av växtornamentik, serafer, krönt av volutkapitäl, baksidan med målade ägarmonogram, höjd 92 cm
Skador och lagningar, kompletterade fotplattor
880032
2021-02-28