Ljusstakar, 1700-tal

Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal
Ljusstakar, 1700-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Sydeuropa 1700-tal, träskuren dekor, delvis förgyllda och bemålade, droppbricka i plåt, järnten, dekor av växtornamentik, serafer, krönt av volutkapitäl, baksidan med målade ägarmonogram, höjd 92 cm

Skador och lagningar, kompletterade fotplattor

880032

2021-02-28