Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", kaffeservis, 30 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, helblond, bestående av: 12 kaffekoppar med fat (1035), 12 assietter (1087), vas (1016), 2 st ljusstakar (1138), gräddkanna (1031), skål (1112), fat (1195)
1 assiett (1087) 2:a sort, 1 kaffekopp med underfat med nagg på underfat och nagg på kopp
880136
2021-03-03