Oidentifierad konstnär

Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär

Klubbat för:

2 800 SEK

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv med ubåten "Springaren", signerad K Öfverbäck, daterad 1937, olja på duk, ca 48x36 cm

HISTORIA:
Spingaren sjösattes 1935 och togs ur tjänst 1953

Ingår i temaauktionen Nautica

880174

2021-03-14