Dryckeshorn 1800-talets slut
2021-02-27
880219
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DRYCKESHORN, 1800-talets slut, bärande figur, vitmetall samt mässing, höjd ca 50 cm
PROVENIENS: Tillhörde familjen Herman Fredrik Zethelius, som är son till Adolf Zethelius.
Slitage, avslag, gravyr, lösa delar medföljer