Dryckeshorn 1800-talets slut

Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut
Dryckeshorn 1800-talets slut

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

DRYCKESHORN, 1800-talets slut, bärande figur, vitmetall samt mässing, höjd ca 50 cm

PROVENIENS: Tillhörde familjen Herman Fredrik Zethelius, som är son till Adolf Zethelius.

Slitage, avslag, gravyr, lösa delar medföljer

880219

2021-02-27