Dryckeshorn 1800-talets slut
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
DRYCKESHORN, 1800-talets slut, bärande figur, vitmetall samt mässing, höjd ca 50 cm
PROVENIENS: Tillhörde familjen Herman Fredrik Zethelius, som är son till Adolf Zethelius.
Slitage, avslag, gravyr, lösa delar medföljer
880219
2021-02-27