Stolar 1 par rokoko

Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko
Stolar 1 par rokoko

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-talets andra hälft, målade, skuren dekor, genombrutna balusterformade ryggbrickor, kopplade ben med H-kryss, sitsarna klädda med mönstrad textil, sittshöjd ca 47/49 cm.

Slitage, färgbortfall, senare målning samt klädsel, renoverade och kompletterade.

880295

2021-02-22