Glasvas, Orrefors
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
800 SEK
EDWARD HALD, vas, Orrefors 1930-tal, signerad Orrefors HA 1642, klar och grön glasmassa, slipad dekor av fåglar, fiskar och tång, diam 14,5 höjd ca 26 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Repor, bruksslittage
880349
2021-03-02