Glasvas, Orrefors

Glasvas, Orrefors
Glasvas, Orrefors
Glasvas, Orrefors
Glasvas, Orrefors
Glasvas, Orrefors
Glasvas, Orrefors

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

EDWARD HALD, vas, Orrefors 1930-tal, signerad Orrefors HA 1642, klar och grön glasmassa, slipad dekor av fåglar, fiskar och tång, diam 14,5 höjd ca 26 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Repor, bruksslittage

880349

2021-03-02