Karott med lock, Kina 1700-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAROTT med LOCK, porslin, Kina 1700-tal, dekor i famille rose och guld av blomstergirlanger mm, L: 24, B: 21, H: 13,5 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, färgbortfall
880403
2021-03-02