Karott med lock, Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KAROTT med LOCK, porslin, Kina 1700-tal, dekor i famille rose och guld av blomstergirlanger mm, L: 24, B: 21, H: 13,5 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, färgbortfall

880403

2021-03-02