Bägare, Johan Söderdahl, Söderköping
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BÄGARE, silver, stämplad Johan Söderdahl, (verksam -1756-1799 i Söderköping), Söderköping 1766, fot med vågband i relief, godronnerad fot, svisselerad och stämplad dekor, åldermansranka, ägarinitialer BLPD, höjd 9 cm, vikt 45 g
PROVENIENS: Östgötskt samlarhem
880458
2021-02-28