Bägare, Johan Söderdahl, Söderköping

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BÄGARE, silver, stämplad Johan Söderdahl, (verksam -1756-1799 i Söderköping), Söderköping 1766, fot med vågband i relief, godronnerad fot, svisselerad och stämplad dekor, åldermansranka, ägarinitialer BLPD, höjd 9 cm, vikt 45 g

PROVENIENS: Östgötskt samlarhem

880458

2021-02-28