IKEA slagbord
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, bemålat, höjd ca 76, 166x117 cm
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål.
Ytslitage, fläckar
880486
2021-02-22