Carl Axel Printzensköld teckning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CARL AXEL PRINTZENSKÖLD (1864-1926): (2) "Den unge boerhjälten", tuschteckning, ERIK STRANDMAN (1882-1948): "Herren och slaven" signerad samt daterad 1910., blyerts samt täckvitt, bildyta ca 14x20 samt 23x14,5 cm
Mindre fläckar
880748
2021-02-27