Carl Axel Printzensköld teckning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL AXEL PRINTZENSKÖLD (1864-1926): (2) "Den unge boerhjälten", tuschteckning, ERIK STRANDMAN (1882-1948): "Herren och slaven" signerad samt daterad 1910., blyerts samt täckvitt, bildyta ca 14x20 samt 23x14,5 cm

Mindre fläckar

880748

2021-02-27