Gottlieb Holder miniatyrer
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOTTLIEB HOLDER (Tyskland 1800-talets första hälft): (2), dam och herrporträttporträtt, miniatyrer, föreställande "Theol. Doktor Peter Fjellstedt samt Beata Fjellstedt", olja på ben, signerade och daterade Holder 1835 resp. 1841, 19,5x9,5 cm, monterade i snarlika ramar
Skeva, herrporträtt med bryt, skadade bakstycken
880750
2021-02-22