Gottlieb Holder miniatyrer

Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer
Gottlieb Holder miniatyrer

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

GOTTLIEB HOLDER (Tyskland 1800-talets första hälft): (2), dam och herrporträttporträtt, miniatyrer, föreställande "Theol. Doktor Peter Fjellstedt samt Beata Fjellstedt", olja på ben, signerade och daterade Holder 1835 resp. 1841, 19,5x9,5 cm, monterade i snarlika ramar

Zustandsbeschreibung

Skeva, herrporträtt med bryt, skadade bakstycken

880750

2021-02-22