Äldre grafik ca 40 planscher
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄLDRE GRAFIK. Ca 40 planscher, 1600-1800-tal, varierande storlek (ca 90x270 - 190x250 mm.). Grafiska blad och litografier. Bl.a. Stockholm (5), Jönköpings tändsticksfabrik, mode (20), Wapnö, Uppsala.
Varierande skick, några fläckade, några uppklistrade på papper, några med skador.
880786
2021-03-21