Äldre grafik ca 40 planscher

Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher
Äldre grafik ca 40 planscher

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÄLDRE GRAFIK. Ca 40 planscher, 1600-1800-tal, varierande storlek (ca 90x270 - 190x250 mm.). Grafiska blad och litografier. Bl.a. Stockholm (5), Jönköpings tändsticksfabrik, mode (20), Wapnö, Uppsala.

Varierande skick, några fläckade, några uppklistrade på papper, några med skador.

880786

2021-03-21