Tennfat 1700-tal Karlskrona

Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona
Tennfat 1700-tal Karlskrona

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, tenn, stämplat Fredrik Ahlman (mästare i Karlskrona 1766-1789) Karlskrona 1775, diameter 35 cm

lagningar, patina, hål

880796

2021-03-03