Sabel modell 1893

Sabel modell 1893
Sabel modell 1893
Sabel modell 1893
Sabel modell 1893
Sabel modell 1893
Sabel modell 1893

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, modell 1893, E. Svalling Eskilstuna, klingan märkt "E. SVALLING ESKILSTUNA , J.V J.E", total längd inkl balja 110 cm, klingans längd 93 cm

Några skador och bucklor, ställvis rostangrepp

880887

2021-02-22