Vitrinskåp Louis XVI-stil

Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil
Vitrinskåp Louis XVI-stil

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets första kvartal, fanerat med ädeltä, beslag i förgyllt mässing, delbart, underdel med två lådor, överdel med glasdörr och bakomvarande hyllinredning, avtagbar topp med dold zinkinsats, höjd ca 175 cm, 76x34 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

senare renoverade lådbottnar, ställvis solblekt, smärre fanérskador, nyckel medföljer

880898

2021-03-02