Nils Kreuger, Fransk kavallerist

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

NILS KREUGER (1858-1930): Fransk kavallerist, olja på papper, 13x10,5 cm. Utförd på 1880-talet.

Påskrift på bakstycket: "Ellen" "N. K. artiste peintre"

Ellen var Nils Kreugers syster

PROVENIENS
Konstnärens familj

881076

2021-04-18